Czy warto jeść miód z cynamonem?

Miód to dar natury, jaki od wieków stosowany był poprzez narody Bliskiego oraz Dalekiego Wschodu w leczeniu wielu dolegliwości

Miód to dar natury, jaki od wieków stosowany był poprzez narody Bliskiego oraz Dalekiego Wschodu w leczeniu wielu dolegliwości. Z kolei cynamon do dziś w standardowej medycynie chińskiej wykorzystuje się przy przeziębieniach, chorobach, problemach trawiennych, stanach zapalnych, kłopotach z krążeniem i trzustką. Miód oraz cynamon mają multum ważnych dla zdrowia elementów wzmacniających, dzięki czemu mogą wspierać leczenie wielu dolegliwości. Już starożytni Grecy odnaleźli, iż prawdziwą bombą witaminową jest powiązanie tychże dwóch artykułów, jakie tworzą środek wzmacniający oraz wzmacniający.

Miód oraz cynamon – wartości oraz wykorzystanie

Miód z cynamonem w duecie działają jak zwykły antybiotyk (https://www.bee.pl/miod-suflet-miod-z-cynamonem-250-g_p1148014.html). Mają wartości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, antyoksydacyjne oraz wspierające. Przed przyjmowaniem należałoby upewnić się oba elementy miód oraz cynamon są naturalne. Miód bez domieszki cukru, cynamon cejloński Cinnamomum verum. Chleb z miodem posypany cynamonem wzmacnia serce oraz reguluje tętno. Wzmacnia arterie oraz przeciwdziała atakom serca. Należałoby wykorzystywać w podeszłym wieku, kiedy arterie oraz żyły tracą elastyczność co efektywnie je wzmacnia. Wykorzystując kompozycję miodu oraz cynamonu należy pamiętać, iż warunkiem otrzymania jakichkolwiek korzyści zdrowotnych jest upewnienie się, iż zarówno miód, jak również cynamon są w pełni artykułami ekologicznymi! Miód nie winien mieć żadnych specjalnych treści (wskazówka: miód naturalny zawsze się scukrza. Gdy masz miód w formie płynnej, znaczy to, iż jest on z dodatkami), natomiast cynamon winien być oryginalny, cejloński.

Jedzenie

Pamiętajcie aby zakupić doskonałej klasy miód, niestety na rynku jest mnóstwo kompozycji oraz podróbek. Najdoskonalszy miód kupicie od lokalnego pszczelarza. Jedynie on ma w pełni wartościowe dla nas treści, na jakich nam zależy. Miód nie winien także być obrabiany w wysokiej temperaturze ponieważ to niszczy jego wartości, natomiast poniektóre podróbki tak właśnie się przygotowuje. Kiedy masz już doskonały miód połącz go wraz z cynamonem. Spróbuj proporcje 2 łyżeczki miodu oraz 4 łyżki cynamonu. Musi być dość gęsty oraz możemy przetrzymać go w lodówce w zamkniętym dokładnie słoiczku. Potem codziennie rano na czczo zjadamy łyżeczkę takiej kompozycji. Możemy popić wodą.

Jak go przygotować napój na podstawie cynamonu oraz miodu?

Połącz płynny miód oraz cynamon, aż substancja będzie właściwie gęsta. Przechowuj ją w zamkniętym szklanym zbiorniku. Nie musisz zostawiać jej w lodówce, istotne jednakże, żeby była trzymana w zimnym miejscu. Środek można jeść długo po przygotowaniu, bez dodatku konserwantów, dzięki wartościom cynamonu oraz miodu.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com